24/7
obsługa klientów i procesu całą dobę, każdego dnia tygodnia

E-commerce
procedury i logika transakcji dostosowana do e-handlu

API
integracja usługi z metodami płatności sklepu

Omnichannel
tak jak wygodnie jest Klientowi - a nie nam

Najczęściej zadawane pytania

Po co mi leasing jeśli mam już e-raty/kredyty?

Wszystkie raty i kredyty dostępne w e-handlu dedykowane są Klientom konsumentom. Proces kredytowy banków oferujących te produkty jest ściśle skierowany do osób nie prowadzących działalności, a sam zakup, jeśli nawet jest kredytowany na właściciela firmy, nie może być wrzucony w koszty firmy ani amortyzowany.

Leasing to jedyny dostępny w e-handlu sposób finansowania zakupu dokładnie dopasowany do firm. Niezależnie od formy prowadzonej działalności zarówno osoba fizyczna prowadząca działalność, spółki cywilne, jawne, komandytowe czy aż po bardzo popularne ostatnio spółki z o.o. – logika procesu kredytowego oraz całego produktu doskonale wypełnia potrzebę przedsiębiorcy nabycia środka trwałego bez angażowania zasobów finansowych.

Ponadto leasing realizowany przez LeaseLink jest doskonale dopasowany do e-handlu a także sprzedaży stacjonarnej, dzięki zastosowaniu zaawansowanej i innowacyjnej technologii oraz procesowi nastawionemu na Partnera i Klienta a nie korporacyjne wytyczne – płatność leasingiem nie różni się od płatności przelewem.

Jakie korzyści ma Klient z leasingu?

Klient korzystający z najbardziej popularnego leasingu operacyjnego ma 3 najważniejsze korzyści:

 • łatwą, intuicyjną i bardzo szybką procedurę
 • niezwykła wygodę obsługi umowy: otrzymuje co miesiąc fakturę i ją opłaca, nie musi amortyzować i posiadać szerokiej wiedzy związanej z księgowością
 • korzyści podatkowe: wszystkie opłaty związane z leasingiem odpisuje w koszty prowadzonej działalności i odlicza VAT (jeśli jest Vat-owcem)
Jaki dostawca może być Partnerem LeaseLink?

Każdy dostawca zarówno sprzedający przez sklep internetowy jak i stacjonarny oraz przez call centre lub w modelu Door2Door, który posiada w swojej ofercie środki trwałe o wartości 1-30tyś netto przeznaczone dla przedsiębiorców.

Od jakiej kwoty możliwy jest leasing w LeaseLink?

Niezależnie od przedmiotu zakupu wartość minimalna umowy to 1tyś netto a maksymalna to 30tyś netto.

Jakie są możliwe okresy leasingu?

Okres leasingu jest uzależniony od rodzaju urządzeń i ich stawki amortyzacji. Dla poszczególnych grup prezentuje się on następująco:

 • sprzęt IT – 18-36 miesięcy
 • kopiarki, wyposażenie biura, urządzenia gastronomiczne – 24-48
 • sprzęt fotograficzny – 36 miesięcy
 • telewizory, projektory, technika studyjna – 24-48 miesięcy.
Jak mogę nawiązać współpracę?

Zapraszamy serdecznie do kontaktu, wystarczy mail lub telefon, a nasi opiekunowie Partnerów wyjaśnią i załatwią wszystko tak, aby nawiązanie współpracy było dla Ciebie nieabsorbujące, szybkie i przyjemne.

Jakie narzędzia otrzymam od LeaseLink?

W zależności od sposobu i kanału sprzedaży otrzymasz od nas następujące narzędzia:

 • sklep internetowy: API oraz integrację umożliwiającą realizację usług leasingowych bezobsługowo tak jak w przypadku szybkich płatności (pay-by-link). W zależności od stopnia zaawansowania integracji którą będziesz chciał wdrożyć możliwe jest pełna komunikacja między naszymi systemami aż do wysyłki towaru.
 • sprzedaż stacjonarna lub call centre: otrzymasz od nas dostęp do naszej Aplikacji ON-LINE (bez konieczności instalowania i jakiejkolwiek integracji) gdzie wprowadzając podstawowe informacje o Kliencie (nip, mail, telefon, co i za ile kupuje) wyślesz Klientowi Link do oferty i możliwość załatwienia całej procedury leasingowej ON-LINE bez dokumentów w 15 minut o dowolnej porze (24/7).
 • punkt obsługi Klienta: jeśli prowadzisz sprzedaż stacjonarną a Klient w tym momencie kupuje i chce od razu odebrać urządzenia - otrzymasz od nas dostęp do Aplikacji ON-LINE z dedykowanym procesem umożliwiającym weryfikację Klienta oraz podpisanie umowy leasingowej w 15 minut bez konieczności logowania i posiadania dostępu do komputera przez Klienta.

Niezależnie od tego czy masz sklep internetowy, stacjonarny czy tylko zwykła stronę internetową, udostępnimy Ci Link, przez który obsłużysz (lub Klient sam to zrobi) - procedurę leasingową.

Czy ponoszę jakiekolwiek opłaty?

Nie pobieramy żadnych opłat za nawiązanie współpracy ani za integrację. Wszelkie realizowane wspólnie transakcje są również bezkosztowe dla Partnera. Współpraca z nami to zerowe koszty!

Jak wygląda integracja z moim sklepem internetowym?

W zależności od systemu i technologi w której masz sklep internetowy proponujemy następujące rozwiązania:

 • systemy sklepowe abonamentowe: jesteśmy wdrożoną i zintegrowaną metodą płatności na platformach sklepowych Shoper oraz IAI-Shop, co umożliwia natychmiastowe włączenie naszych usług w twoim sklepie
 • systemy sklepowe otwarte PRESTA, MAGENTO: posiadamy gotowe wtyczki do pobrania które po samozaistalowaniu integrują naszą Aplikację z Twoim sklepem
 • własny system sklepu internetowego: posiadamy środowisko testowe oraz pełną dokumentację API, nasi opiekunowie Integracji służą pomocą i stanowią asystę dla całego procesu wdrożenia tak, aby była ona szybka i niskokosztowa.

Zapewniamy iż nawet najbardziej złożona integracja w naszym wydaniu to max 3 dni robocze Twoich deweloperów (nigdy nawet z największymi e-sklepami nie trwało to dłużej).

Możesz liczyć na bezwarunkową pomoc podczas wdrożenia ze strony naszych służb informatycznych.

Jakie wsparcie otrzymam od LeaseLink?

LeaseLink jest firmą technologiczną oferującą usługę leasingu w sposób niezwykle nowoczesny i „zdigitalizowany”. Wszystko co robimy nastawione jest na maksymalne odciążenie Parnera. W związku z powyższym zapewniamy pełną asystę na każdym etapie współpracy - od procesu integracji aż po wspólną realizację transakcji.

Udostępniamy i obsadzamy wszelkiego rodzaju banery reklamowe a także współkreujemy i finansujemy akcje promocyjne na wybrane grupy przedmiotów tak aby zwiększyć sprzedaż Partnera w powiązaniu z leasingiem.

Czy podpisujemy umowę współpracy i co mi to da?

Integracja ze sklepem internetowym jest najważniejszym potwierdzeniem nawiązania naszej współpracy i nie wymaga podpisania umowy.

Oczywiście proponujemy umowę określającą warunki i sposoby rozliczeń transakcji, a także udzielamy nieodpłatnej licenji na wykorzystywanie naszej aplikacji.

Ponadto umowa pozwala Partnerowi zawierać umowy leasingowe z Klientami w imieniu LeaseLink.

W czym LeaseLink jest lepszy od innych firm leasingowych?

LeaseLink jest jedyną firmą leasingową w Europie całkowicie nastawioną na współpracę z Partnerami w modelu OmniChannel. To oznacza że udostępniamy narzędzia a także logikę procedur ściśle nakierowaną na Partnera niezależnie od kanału i sposobu sprzedaży i obsługi Klientów:

 • e-commerce (API)
 • sprzedaż stacjonarna, call centre
 • Punkt Obsługi Klienta
 • 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu

Pomimo że, wiele firm na rynku używa nazwy leasing on-line – nie odzwierciedla to faktycznego stanu tych ofert i funkcjonalności. Są to jedynie wybiórcze elementy procedury które są realizowane zdalnie czyli np. kalkulacja oferty lub złożenie wniosku bądź są to jedynie zbierarki danych Klienta w celu późniejszego marketingowania i obsługi Klienta off-line.

LeaseLink jest jedyną firmą leasingową realizującą wszystkie elementy procedury internetowo, od kalkulacji przez weryfikację Klienta aż po akceptację umowy.

To co jednak uwidacznia największą różnicę między LeaseLink, a innymi firmami leasingowymi to fakt szybkości obsługi:

 • na rynku leasingowym decyzja kredytowa w 15-30 minut to „powód do dumy“
 • u nas 15 minut trwa cała procedura łącznie z akceptacją umowy leasingowej i dokonaniem wpłat wstępnych przez Klienta
Kiedy otrzymuję płatność za towar?

Płatność za towar realizowana jest natychmiast po dokonaniu opłat wstępnych przez Klienta i złożeniu podpisu na papierowej wersji umowy leasingowej.

W zależności od kanału obsługi przez Partnera następuje po:

 • 15 minutach od momentu zaakceptowania oferty przez Klienta, lub
 • maksymalnie do 24 godzin w przypadku realizacji dostawy zakupów Klientowi kurierem.
Jakie mam korzyści finansowe ze współpracy?

W przypadku gdy Klient płaci za zakupy leasingiem a nie przelewem typu szybki transfer (pay-by-link) nie ponosisz kosztów prowizji interchange. Otrzymujesz od nas płatność za sprzedane urządzenia tak szybko jakby Klient zapłacił Ci gotówką/przelewem.

Finansujemy akcje promocyjnych obniżające ceny w Twoim sklepie.

Jakie mam korzyści biznesowe wynikające ze współpracy?

Ofertowanie usługi leasingowej znacznie zwiększa potencjał sprzedaży dla firm. Włączenie leasingu do metod płatności sklepu internetowego powoduje przeniesienie bardzo popularnej usługi finansowania stosowanej w sprzedaży off-line do on-line i realizację większej sprzedaży środków trwałych kanałem internetowym.

Dzięki LeaseLink Twój sklep internetowy dokonuje sprzedaży w dni wolne, weekendy oraz realizuje całą procedurę leasingową w dowolnym momencie każdego dnia.

Jeśli masz Klienta, który kupuje stacjonarnie i potrzebuje odebrać zakup w tym momencie – jesteśmy jedyną firmą leasingową, z którą to zrealizujesz.

Kiedy Klient otrzyma zakupy jeśli zapłaci leasingiem?

Niezależnie od sposobu dokonywanych zakupów – Klient otrzyma je tak szybko jakby płacił gotówką.

W punkcie stacjonarnym realizujemy cała procedurę „od ręki“ w 15 minut.

W sklepach internetowych oraz poprzez naszą stronę www.leaselink.pl / WEŹ LEASING TERAZ podpisanie umowy oraz dostawa towaru następuje w ciągu 48 godzin (pod warunkiem dostępności dowaru u dostawcy).

Jak dużo mego czasu absorbuje załatwienie leasingu Klientowi?

Przy sprzedaży internetowej Twoja absorcja dotyczy tylko wystawienia faktury sprzedaży środka trwałego.

W przypadku obsługi Klienta stacjonarnej zajmiemy Ci tylko 3 minuty potrzebne do: wprowadzenia maila, nr telefonu, NIPu Klienta oraz przedmiotu i ceny zakupu do naszej Aplikacji.

Dowiedz się jak LeaseLink zwiększy Twoją sprzedaż B2B

W rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam zgodę na przesłanie przez LeaseLink sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Stanów Zjednoczonych 59, 04-028 Warszawa informacji handlowej na podany przeze mnie adres e-mail w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.*

Wyrażam zgodę na przekazanie przez LeaseLink sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Stanów Zjednoczonych 59, 04-028 Warszawa informacji handlowej za pomocą kontaktu telefonicznego lub SMS/MMS w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.*


Kontakt z nami