Jak to działa

Raty dla firm  Odroczona płatność  Leasing

Ty decydujesz

co i od kogo kupujsz.

Wybierz

przedmiot zakupu i sklep

Nie wydajesz gotówki,

a korzystasz z zakupu na firmę.

Dopasuj ofertę do swoich

potrzeb od 1 do 48 miesięcy

Nie trać potencjału,

na wypełnianie wniosków i frustrację oczekiwania

Zweryfikuj się przelewając

1zł i od razu poznaj decyzję 24h/7

Bez ukrytych opłat

kruczków i gwiazdek z małym drukiem ;)

Zapoznaj się z umową

i zaakceptuj ją

Wprowadź

w koszty swojej firmy cały zakup.

Płacimy za Twoje zakupy,

sklep natychmiast realizuje dostawę

O Nas

Wiarygodność i etyka

wiarygodna firma
kpf
dobre praktyki

Poza uznaniem tysięcy Klientów oraz współpracujących z nami Partnerów zostaliśmy wielokrotnie nagradzani, w tym najbardziej prestiżową statuetką branży bankowej ZŁOTYM BANKIEREM 2018 w kategorii INNOWACJA.

zloty bankier
Złoty bankier
kategoria innowacja
instrument platniczy
Fintech Future 2018
by Cashless
innowac jaroku
Najbardziej innowacyjny polski instrument płatniczy 2018
by CEDP
fintech roku
Fintech of the Year 2018
by Loan Magazine
feature fintech
The Best Fintech 2018
by Wprost

Pierwszy raz w 9 letniej historii najbardziej prestiżowej nagrody w sektorze bankowym - Złoty Bankier, statuetkę otrzymał FinTech, a nie bank.

Działamy w sektorze FinTech

Specjalizujemy się w finansowaniu zakupów przedsiębiorców dokonywanych w e-sklepach i punktach stacjonarnych. Nasze podejście do biznesunacechowane jest typowymi zasadami firm technologicznych (Fintech) opiera się na połączeniu know-how i oprogramowania tak, aby maksymalnie uprościćprocesy i obniżyć koszty działalności. ako jedyni na świecie realizujemy usługę płatności leasingiem, tak jak płatność przelewem (pay-by-link).

Zaufało nam

Kilkadziesiąt tysięcy klientów małych i średnich firm, a nasze usługi oferuje swoim klientom blisko dwa tysiące sklepów:

allegro
mediamarkt
rtvagd
ikea
ing bank
polbank
oleole
sony centre
intercars
boś bank
eden
fotojoker

FAQ

Rodzaj leasingu

Leasing operacyjny

Jest to najpopularniejszy, najczęściej spotykany rodzaj leasingu. Charakteryzuje się prostotą księgowania i korzyściami podatkowymi. Kosztem uzyskania przychodu dla leasingobiorcy jest czynsz inicjalny, czyli wpłata początkowa oraz raty leasingowe w całości. Po zakończeniu umowy, która trwa najczęściej od 24 do 48 miesięcy, korzystający ma możliwość wykupić przedmiot, zazwyczaj za jego symboliczną wartość, np.: 1%.

Pożyczka leasingowa

Konstrukcja umowy jest bardzo zbliżona do kredytu lub zakupu na raty. Charakteryzuje się tym, że faktura zakupu wystawiana jest na Twoją firmę. Zakupywany środek trwały „wrzucisz” w koszty, jeśli jego wartość nie przewyższa 10 tys. netto, inaczej będziesz musiał go amortyzować. Na podstawie wystawionej faktury przez dostawcę na Twoją firmę dokonujemy płatności, a następnie spłacasz nam comiesięcznie raty, które nie stanowią kosztu uzyskania przychodu Twojej firmy. Udzielenie Pożyczki Inwestycyjnej możliwe jest na dowolny okres (3-24 miesięcy) oraz dowolny zakup.

Co przy leasingu jest kosztem uzyskania przychodu?

Leasing operacyjny

Korzystający nie dokonuje amortyzacji środka trwałego będącego przedmiotem umowy oraz nie wprowadza go jednorazowo w koszy działalności firmy. W leasingu operacyjnym kosztem jest zarówno opłata wstępna jak i w całości miesięczne raty. Do kosztów uzyskania przychodów zalicza się również wartość wykupu.

Pożyczka leasingowa

W przypadku korzystania z pożyczki leasingowej produkt jest zakupywany na rzecz Klienta i to po jego stronie leży możliwość jednorazowego odpisu w koszty bądź odpisów amortyzacyjnych. Kosztów uzyskania przychodu stanowi tylko część odsetkowa.

Leasing/pożyczka a VAT?

Leasing operacyjny

Umowa leasingowa jest zawierana zawsze na kwotę netto, w związku z tym od wartości netto jest naliczane oprocentowanie. Na każdą ratę leasingową jest wystawiana faktura VAT. Klient może odliczyć VAT na zasadach ogólnych:

 • wartość raty leasingowej (bez podatku VAT) stanowi koszt uzyskania przychodu
 • w przypadku, gdy Klient nie jest płatnikiem VAT, całość faktury (wraz z VAT-em) stanowi koszt uzyskania przychodu

Pożyczka leasingowa

Umowa pożyczki jest zawiera na kwotę brutto i Klient samodzielnie może odliczyć jednorazowo cały VAT od faktury zakupu przedmiotu. Miesięczne faktury są wystawiane ze zwolnioną stawką VAT.

Jakie przedmioty mogę wziąć w leasing w LeaseLink?

Nasza firma specjalizuje się w finansowaniu leasingiem wszelkiego rodzaju urządzenia od sprzętu IT poprzez urządzenia gastronomiczne, budowlane, medyczne i inne aż po rowery.

Do każdego środka trwałego można dokupić oprogramowanie lub akcesoria które również zawarte będą w umowie leasingowej.

Nie leasingujemy pojazdów rejestrowanych.

Od jakiej kwoty możliwy jest leasing w LeaseLink?

Niezależnie od przedmiotu zakupu wartość minimalna umowy to 500zł netto a maksymalna to 50tyś netto.

Dlaczego muszę podawać dane aby poznać ofertę?

Dane, które zostają podane są wykorzystane jedynie do realizacji procedury leasingowej. Nie wymagamy zgody na przetwarzanie wprowadzonych danych - w związku z tym nie wykorzystujemy ich - nie mamy też prawa nikomu ich udostępniać. Wprowadzony mail i numer telefonu potrzebny jest do przejścia całego procesu, gdyż wysyłamy na nie link do umowy oraz PIN do logowania.

Z jakich sklepów kupując mogę skorzystać z płatności leaselinkiem?

Sprzęt może zostać zakupiony od dowolnie wybranego dostawcy. W przypadku sklepu internetowego wystarczy, że wkleisz link do produktu. Jeżeli zakup ma być realizowany ze sklepu stacjonarnego należy wprowadzić nazwę przedmiotu lub uzupełnić dane zgodnie z fakturą pro-formą lub zamówieniem (jeżeli jest wystawione przez dostawcę). Na tym etapie faktura nie jest wymagana dodasz ją później - po akceptacji otrzymanej od nas umowy.

Czy może być kilku dostawców na jednej umowie?

Tak oczywiście, na jednej umowie leasingowej może być dokonany zakup na kilka produktów od różnych dostawców. W zależności od dostawcy, będzie potrzebna faktura pro forma, ale poinformujemy Cię o tym na kolejnych etapach.

Jak dodać kolejny przedmiot?

By dodać kolejny przedmiot w zamówieniu należy wybrać „DODAJ KOLEJNY PRZEDMIOT”, a następnie uzupełnić wymagane pola (link do produktu lub nazwę, cena oraz kategoria). Kolejnym przedmiotem mogą być także dowolne akcesoria, oprogramowanie itp.

Jak długo to potrwa, od złożenia wniosku do otrzymania towaru?

Proces w naszej aplikacji trwa 15 minut, łącznie z uzyskaniem decyzji kredytowej i otrzymaniem umowy – niezależnie od pory i dnia (24/7/365). W związku z polskimi regulacjami prawnymi w zależności od rodzaju produktu różni się sposób zawarcia umowy i tak:

 • w przypadku leasingu operacyjnego po zapłaceniu opłaty wstępnej, wysyłamy kuriera z umową, który dociera na następny dzień roboczy do Ciebie. Po podpisaniu dokumentów od razu w tym samym dniu nastąpi płatność do dostawcy. Nie czekamy na zwrot dokumentów!;
 • w przypadku umowy pożyczki leasingowej dokonanie opłaty wstępnej jest równoznaczne z zawarciem umowy oraz naszą płatnością do dostawcy za zakupy - odbywa się natychmiast.

Wysyłka sprzętu jest zależna od dostawcy oraz dostępności produktów.

Jakie są możliwe okresy leasingu?

Okres leasingu operacyjnego jest uzależniony od rodzaju urządzeń i ich stawki amortyzacji. Dla poszczególnych grup prezentuje się on następująco:

 • sprzęt IT – 18-36 miesięcy
 • smartfony, wyposażenie biura, sprzęt budowlany – 24-48
 • sprzęt fotograficzny, urządzenia gastronomicznie – 36 miesięcy

Pożyczka leasingowa umożliwia finansowanie zakupu dowolnego przedmiotu o dowolnej stawce amortyzacji na okres od 3 do 24 miesięcy.

Czy ponoszę jakiekolwiek dodatkowe opłaty?

Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za rozpatrzenie wniosku oraz płatność miesięczną rat (nie narzucamy kwartalnych). Przedstawione przez nas kalkulacje rzetelnie informują Klienta o wszystkich wydatkach związanych z leasingiem. Nie stosujemy również żadnych ukrytych kosztów związanych z promocjami typu otwieranie konta itp.

Czy ubezpieczenie jest konieczne?

Ubezpieczenie nie jest wymagane. To Ty podejmujesz decyzję czy chcesz ponosić dodatkowe koszty z tytułu ochrony ubezpieczeniowej. Umowa leasingowa jednak nie zwalnia z konieczności spłat w przypadku szkody lub utraty leasingowanego urządzenia. LeaseLink nie ubezpiecza i nie narzuca swego ubezpieczenia, pozostawiamy Tobie całkowitą dowolność w tym zakresie.

Mam polisę czy mogę do niej dołączyć leasingowany sprzęt?

Tak oczywiście, można włączyć sprzęt do objęcia ochroną ubezpieczeniową w ramach posiadanej polisy na biuro, dom itp.

Co to jest wykup?

Wykup oznacza ostatnią część należności na rzecz finansującego i tym samym gwarantuje przeniesie prawa własności przedmiotu na Klienta. Opłata ta jest wnoszona po spłaceniu rat leasingowych i jest obowiązkowa..

Jakie informacje potrzebne są do załatwienia formalności?

Zdecydowana większość danych wypełnia się automatycznie za Klienta. Nasza Aplikacja zintegrowana jest ze wszelkimi bazami urzędowymi, dzięki temu zarówno w przypadku indywidualnych działalności gospodarczych jak i wszelkiego rodzaju spółek Klient uzupełnia tylko:

 • pesel,
 • numer dowodu osobistego, data i przez kogo wydany,
 • adres zameldowania

Nie wymagamy żadnych dokumentów ani danych finansowych, proces realizowany jest całkowicie on-line.

Co to jest opłata weryfikacyjna?

Opłata weryfikacyjna 1 zł dokonywana jest szybkim przelewem (pay-by-link) w celu potwierdzenia tożsamości osoby reprezentującej firmę.

Poprzez opłatę weryfikacyjną nasza Aplikacja wyklucza fakt podszywania się osób trzecich pod reprezentanta firmy.

Opłata ta jest również potwierdzeniem wyrażenia zgód na weryfikację Klienta w dostępnych bazach informacji kredytowej na podstawie których podejmowana jest decyzja o przyznaniu finansowania.

Opłata weryfikacyjna jest bezzwrotna.

W jaki podpisuję umowę leasingową?

Leasing operacyjny:

Po akceptacji umowy w naszej aplikacji on-line i dokonaniu opłat wstępnych szybkim przelewem wysyłamy kurierem umowę do podpisu.

Dokumenty zostaną dostarczone następnego dnia roboczego, od razu po ich podpisuje zrealizujemy płatność do dostawcy za Twoje zakupy.

U wybranych Partnerów możliwe jest podpisanie umowy w punkcie stacjonarnym i natychmiastowy odbiór towaru – opcja ta jest udostępniania w aplikacji LeaseLink podczas realizacji procedury.

Pożyczka leasingowa:

Umowa zawierana jest zdalnie bez konieczności podpisania jej w wersji papierowej. Wykonanie opłaty wstępnej jest jednoczesny potwierdzeniem zawarcia umowy. Płatność za zakupy dokonywana jest natychmiast na podstawie dostarczonej faktury.

Czy można spłacić wcześniej leasing?

Wcześniejsza spłata leasingu jest możliwa przy zachowaniu minimalnego okresu dedykowanemu danemu przedmiotowi leasingu tj. sprzęt IT–18 miesięcy ; gastronomiczny, audio-video – 36 miesiącach ; pozostałe (w tym telefony) – 24 miesiącach

Nie zachowując tych okresów, należy przedstawić wycenę od rzeczoznawcy i zakończenie umowy następuje po wskazanej w wycenie wartości rynkowej. Tę kwestię reguluje kodeks cywilny, art. 709.

Nie dotyczy pożyczki leasingowej – przy tej usłudze można w dowolnym momencie zakończyć umowę.

Kiedy i w jaki sposób otrzymuję faktury i płacę raty?

Czy po zawarciu umowy w łatwy sposób będę mógł nią zarządzać?

Czy po zawarciu umowy w łatwy sposób będę mógł nią zarządzać?

Specjalnie dedykowany portal dla naszych Klientów: http://portal.leaselink.pl umożliwia:

 • pobieranie faktur
 • monitorowanie stanu swoich płatności
 • aktualizowanie swoich danych
 • załatwienie aneksów bądź cesji umowy
 • zapłacenie leaselinkiem za kolejne zakupy

By móc zalogować się do Portalu Klienta wystarczy podać numer telefonu.

Jak mogę się skontaktować?

Tel: (22) 69 00 666

@ link@leaselink.pl

Więcej danych: tutaj.

Skontaktuj się z nami!

link@leaselink.pl
(22) 69 00 666

W rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam zgodę na przesłanie przez Leaselink Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (03840) przy ul. Grochowskiej 306/308 informacji handlowej na podany przeze mnie adres e-mail w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.*

Wyrażam zgodę na przekazanie przez Leaselink Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (03840) przy ul. Grochowskiej 306/308 informacji handlowej za pomocą kontaktu telefonicznego lub SMS/MMS w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.*

RODO - Obowiązek informacyjny