FAQ

Wiemy, że rozwój firmy to ciągły proces i wymaga wielu odważnych decyzji.
Zaufało nam już ponad 100 000 Klientów. Napędzaj swój biznes i finansuj dowolne potrzeby, między innymi:

 • elektronikę użytkową i akcesoria
 • ubezpiecznie i rozszerzoną gwarancję
 • AGD, jak choćby ekspres do kawy
 • narzędzia, materiały budowlane i meble ogrodowe
 • dowolne wyposażenie biura i jego remont
 • rower, hulajnogę, skuter
 • używane auto, opony i nieprzewidzianą naprawę w warsztacie
 • usługi szkoleniowe

…i wiele innych!

                                       

Wystarczy, że podasz nam nazwę produktu lub usługi. Możesz też wkleić link wybranego przedmiotu w dowolnym e-sklepie. Aby zobaczyć ofertę, określ kategorię zakupu i wpisz jego cenę. Jesteśmy po to, żeby ten zakup był dla Ciebie korzystny i przebiegł błyskawicznie.

LeaseLink to fintech leasingowy, spółka należająca do grupy mBank, która odmieniła oblicze finansowania B2B w Polsce. Jako pierwsza wprowadziła na rynek leasing operacyjny całkowicie online i do załatwienia od A do Z w 15 minut. Dzięki ciągłemu rozwojowi produktów i sieci sprzedaży, w portfolio LeaseLinka znajduje się już ponad 100 tysięcy firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a finansowanie produktami LeaseLink oferuje więcej niż 3000 sklepów internetowych i stacjonarnych, w tym największe sieci e-commerce w Polsce.

Aby przygotować dla Ciebie ofertę, potrzebujemy jedynie nazwy sprzętu lub linku do niego, jego ceny oraz kategorii. Możesz uzupełnić te informacje na stronie głównej www.leaselink.pl lub znaleźć nas jako metodę płatności na stronie jednego ze sklepów partnerskich – na karcie produktu lub w koszyku.

Nie wiesz jeszcze, jaki model sprzętu będziesz chciał zakupić? Żaden problem! Wystarczy, że nazwiesz swój sprzęt zgodnie z jego klasyfikacją (np. „komputer”), a po uzyskaniu decyzji kredytowej wybierzesz odpowiadający Twoim potrzebom produkt.

Przygotuj numer NIP firmy oraz polski dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub kartę pobytu). W naszym procesie poprosimy Cię o uzupełnienie krótkiego formularza z danymi, a następnie przejdziesz szybką weryfikację tożsamości online.

Proces finansowania o A do Z najczęściej nie trwa dłużej niż 15 minut. Nasz intuicyjny formularz przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki, a w razie pytań na każdym etapie jesteśmy do Twojej dyspozycji poprzez czat, e-mail oraz telefon.

Decyzję kredytową poznasz już po kilku minutach od rozpoczęcia weryfikacji. Otrzymasz ją mailem i jest całkowicie niezobowiązująca i ważna 30 dni – dajemy Ci tyle czasu na zastanowienie, ile potrzebujesz.

W procesie LeaseLink oferujemy najszybszą obecnie możliwość weryfikacji tożsamości poprzez mojeID. To bardzo proste – zaloguj się do swojego banku, potwierdź tożsamość używaną przez siebie metodą autoryzacji i gotowe! W ciągu kilku minut poznasz decyzję kredytową.

Z naszą pomocą sfinansujesz dowolny zakup dla Twojej działalności do kwoty 100 tysięcy zł netto. Środki trwałe, zgodnie z Klasyfikacją Środków Trwałych, możesz zakupić w ramach leasingu operacyjnego, a pozostałe produkty (np. drobny sprzęt, akcesoria ale także pojazdy rejestrowane) w ratach dla firm. Zakupu możemy dokonać od dowolnego polskiego dostawcy.

Tak, finansowanie zakupów firmowych oferujemy już od pierwszego dnia działalności.

W naszej ofercie znajdziesz okresy finansowania od 3 do nawet 72 miesięcy. Ich dostępność jest zależna od wybranej oferty (leasing operacyjny lub raty dla firm), kwoty finansowania oraz kategorii wybranego sprzętu (ze względu na regulacje prawne). Nasz kalkulator pozwoli dobrać Ci odpowiednie parametry – wybierz okres spośród dostępnych.

Wykup, inaczej wartość końcowa to ostatnia obowiązkowa opłata w ramach umowy, dokonywana po uregulowaniu wszystkich rat. Gwarantuje ona przeniesienie własności sprzętu z LeaseLink na Twoją firmę.

Umowę rat dla firm podpiszesz wykonując przelew opłaty początkowej w wysokości zgodnej z wybraną w ofercie.
Umowę leasingu operacyjnego możesz podpisać na kilka sposobów!

 • Najszybciej i najłatwiej: za pomocą darmowego podpisu kwalifikowanego mSzafir dostępnego w naszym procesie.
 • Masz własny podpis kwalifikowany? Za jego pomocą także możesz zawrzeć umowę.
 • Wolisz tradycyjne podpisanie umowy? Nie ma problemu – umowę możesz podpisać z kurierem pod swoim adresem domowym lub firmowym.

Nie, to Ty decydujesz czy chcesz ubezpieczyć kupowany produkt, nie wymagamy ubezpieczenia sprzętu. Możesz zakupić je we własnym zakresie lub dołożyć sprzęt do już posiadanego ubezpieczenia domu lub biura. O szczegóły zapytaj pracownika sklepu lub własnego agenta ubezpieczeniowego.

Do każdej opłaty wystawimy dla Ciebie fakturę, którą otrzymasz od nas drogą mailową. Faktury ratalne wystawiane są w pierwszym dniu roboczym każdego miesiąca z terminem płatności 10 dni. Wystarczy, że zlecisz przelew na wskazany rachunek lub skorzystasz z oferowanych przez nas płatności natychmiastowych PayNow. Faktury, a także inne informacje dotyczące Twojej umowy znajdziesz w Portalu Klienta, do którego zalogujesz się swoim numerem telefonu. Za pomocą Portalu w razie potrzeby zlecisz także dyspozycje do umowy, dokonasz zmian danych, a nawet zawnioskujesz o kolejne finansowanie.

Koszt finansowania zależy od wielu czynników: rodzaju sprzętu, profilu Klienta, okresu spłaty czy opłaty początkowej i zaczyna się już od 6% rocznie. Aby obliczyć całkowity koszt finansowania wystarczy zsumować wszystkie opłaty prezentowane w naszym kalkulatorze lub umowie: opłata początkowa + ilość rat x kwota + wykup.

Poniższe porównanie pokazuje najważniejsze różnice pomiędzy oferowanymi przez nas produktami:

Leasing dia firm Raty dla firm
Aspekt podatkowy Każda rata jest w całości kosztem podatkowym Wprowadzisz w koszty firmy jak przy zakupach za gotówkę
Dostępność Na środki trwałe wraz z akcesoriami Na cały asortyment
Czas trwania Zależy od wybranej kategorii przedmiotu Krótsze okresy, niedostępne w leasingu
Wykup Zależy od wybranej kategorii przedmiotu oraz okresu finansowania Brak
Własność Na koniec umowy (wykup) Od razu jesteś właścicielem

Wcześniejsza spłata leasingu jest możliwa przy zachowaniu minimalnego okresu dedykowanemu danemu przedmiotowi leasingu tj. sprzęt IT–18 miesięcy ; gastronomiczny, audio-video – 36 miesiącach; pozostałe (w tym telefony) – 24 miesiącach.
Nie zachowując tych okresów, należy przedstawić wycenę od rzeczoznawcy i zakończenie umowy następuje po wskazanej w wycenie wartości rynkowej. Tę kwestię reguluje kodeks cywilny, art. 709.
Nie dotyczy pożyczki leasingowej – przy tej usłudze można w dowolnym momencie zakończyć umowę.

Leasing operacyjny
W przypadku leasingu operacyjnego nie amortyzujesz środka trwałego będącego przedmiotem umowy oraz nie wprowadzasz go jednorazowo w koszty działalności Twojej firmy. W leasingu operacyjnym kosztem jest zarówno opłata wstępna jak i w całości miesięczne raty. Do kosztów uzyskania przychodów zalicza się również wartość wykupu.

Pożyczka leasingowa
W przypadku korzystania z pożyczki leasingowej, faktura za produkt wystawiana jest na Twoją firmę i od razu jesteś jego właścicielem. To po Twojej stronie leży możliwość jednorazowego odpisu w koszty bądź odpisów amortyzacyjnych. Koszty uzyskania przychodu stanowi tylko część odsetkowa raty.

Jesteśmy dla Ciebie pod numerem telefonu (22) 69 00 666 od poniedziałku do piątku od 8 do 20 oraz na czacie dostępnym na naszej stronie internetowej www.leaselink.pl.
Możesz też napisać maila na kontakt@leaselink.pl. Czekamy!

Jeżeli masz zastrzeżenia co do usług świadczonych przez LeaseLink, możesz złożyć reklamację na kilka sposobów:

 • za pośrednictwem poczty elektronicznej (mail) na adres: reklamacje@leaselink.pl;
 • telefonicznie pod nr (22) 69 00 666;
 • pocztą w formie pisemnej na adres naszej siedziby z dopiskiem: „reklamacja LeaseLink”;
 • osobiście w siedzibie naszej firmy:
  LeaseLink Sp. z o.o.
  ul. Grochowska 306/308
  03-840 Warszawa

Przy składaniu zgłoszenia prosimy o zawarcie poniższych informacji w celu usprawnienia procesu jego przyjęcia:

 • nazwa firmy;
 • NIP;
 • adres mail;
 • numer telefonu do kontaktu.